AKCE & NOVINKY

 

 
 
 

 

 

 

Heureka
Anketa
Se kterým typem matrací máte zkušenost?
14 % (31)
6 % (13)
41 % (88)
14 % (30)
16 % (34)
8 % (18)

Celkem hlasovalo: 214

Materiály matrací - Tropico

Studená pěna

Nebojte, nechladí. Je pouze vyráběna tzv. studeným procesem. Je známa svojí prodyšností, skvělou bodovou elasticitou, dlouhou životností a pevností. Má obdobné vlastnosti jako pěna Flexifoam®. Matrace vyrobené ze studené pěny mají větší póry, jsou proto prodyšnější, mají lepší elastické vlastnosti, tvarovou stálost, jsou komfortnější. Díky kombinaci různých tuhostí pěn a propracovaným perforacím jádra zajišťují ideální anatomickou polohu páteře.

Studená pěna je v některých případech kombinována s línou pěnou, neboli termopěnou, která optimalizuje svojí tuhost a tvar podle absorbovaného tepla, což zaručuje výborné přizpůsobení matrace jakékoliv váhové kategorii při všech režimech spánku (na zádech, na boku). Matrace s jádrem ze studené pěny poskytují vynikající ortopedické vlastnosti a mají dlouhou životnost, zahrnují širokou škálu typů, jedná se výhradně o luxusní sendviče, jejichž složení je specifické pro každý typ matrace.

Doporučujeme uložení na lamelový rošt, který také podpoří jejich anatomické vlastnosti, matrace s vyšším jádrem lze uložit na pevný (laťkový) rošt, je možné i použití v kombinaci s polohovatelným roštem, ale matrace kopíruje rošt pod zátěží (tj. pokud na matraci ležíte).

Líná pěna

Známá také jako „visco – pěna s pamětí - chytrá pěna nebo „termoaktivní pěna“. Optimalizuje svoji tuhost a tvar podle absorbovaného tepla a zaručuje výborné přizpůsobení matrace při všech polohách spánku (na zádech a hlavně na boku). Líná pěna je vždy použitá na ložné ploše matrace a je charakteristická efektem pomalého vracení se do původní polohy.

Tyto matrace jsou velmi komfortní, mají vynikající ortopedické vlastnosti a dlouhou životnost. Pokud spíte hlavně na boku, tak určitě je tento typ pro Vás ideální. Studená pěna tvoří stabilní a hlavně prodyšné jádro těchto matrací.

Bio pěna

Jedná se o matrace s vlastnostmi studené pěny. Pěny jsou vyrobeny z rostlinných olejů, získávaných z rostlin SÓJA, ALOE VERA a VERENDA (skočce obecného). Díky použití těchto pěn šetříme životní prostředí. Dalšími přednostmi jsou léčivé účinky těchto rostlin, známé a používané již ve starém Egyptě. Spánek na této matraci přináší uvolnění a novou energii pro tělo i duši na příští den. Pěna natur nebo bio pěna je vysoce elastická, stabilní a má dlouhou životnost. Díky vysokému podílu rostlinných olejů je velmi vhodná pro alergiky.

Doporučujeme uložení na lamelový rošt

Zdravotní matrace - klinicky testované

Zárukou vysoké kvality, maximálních ortopedických a také antialergických vlastností matrací Slumberland, Tropico, Curem a Geltech je jejich klinické testování. Představujeme Vám projekt zdravotní matrace. Tyto klinicky hodnocené (zdravotní) matrace mají ES Prohlášení o shodě (logo CE) a v současné době procházejí registračním procesem pro zařazení do kategorie zdravotní matrace. Jedná se o pasivní antidekubitní matrace, které jsou určeny pro nemocniční, ústavní i domácí péči. Svým navržením, konstrukcí a složením použitých materiálů zabraňují vzniku dekubitů (proleženin). Klinicky hodnocené matrace Tropico budou po dokončení registračního procesu zařazeny do klasifikační třídy I. - zdravotnický prostředek, pasivní antidekubitní matrace.

 

Značka Tropico je členěna do následujících skupin:

RODINA - vynikající matrace, které se osvědčily u širokého spektra zákazníků, zaručeně potěší svým pohodlím celou Vaši rodinu! Bohatá nabídka matrací různých konstrukčních typů a tuhostí, to je řada Tropico Rodina. Široce jsou zde zastoupeny partnerské matrace: koupí dvou stejných partnerských matrací docílíte stejné výšky lůžka s tím, že každý z partnerů může zvolit tužší nebo měkčí stranu pouhým otočením matrace. Matrace řady Tropico Rodina mají jednu jedinou chybičku – spí se na nich tak skvěle, že se Vám vůbec nebude chtít vylézat z postele…


Nina         Calipo          Capri          Ambiente Milenium          Family

-         Klára Ambiente          Alenka          Maxi Kings          Maxi

 

KOMFORT  - řada matrací Tropico Komfort nabízí bez nadsázky matrace, které se řadí k absolutní špičce na evropských trzích v oblasti luxusních matrací pro zdravé spaní, avšak za nesrovnatelně výhodnějších cenových podmínek. Matrace řady Komfort jsou vyrobeny dle nejnovějších poznatků v oblasti zdravého spánku z materiálů nejvyšší jakosti a jsou zárukou maximálního pohodlí a brilantních vlastností, které se od TOP matrací očekávají. Z použitých materiálů jmenujme například pěny s paměťovým efektem nejvyšší kategorie, ventilační 3D mřížky v celé středové ploše jádra, ventilační lem ve střední klimatizační vrstvě potahu, HR pěny vysokého objemu, atd. Prodloužená záruka je zde samozřejmostí.


-         Nicol          Saskie          Aroma Visco          Calipo Maxi

-         Mistral      Flair Super       Anabel

SPORT & RELAX - Kolekce matrací Tropico Sport & Relax pro sportovce a aktivní jedince vychází vstříc těm z nás, kteří jsou neustále v pohybu (ať už přes den anebo v noci). V matracích této řady najdete vysoce kvalitní materiály a nejmodernější technologie. Ty byly při konstrukci matrací Sport & Relax kombinovány tak, aby v maximální možné míře přispěly k uvolnění svalstva a celkové tělesné relaxaci po namáhavém dni plném tělesné i psychické aktivity. Za všechny jmenujme zejména 3D Rainbow Technology aplikovanou na kruhový relaxační profil v zónování matrace Single, relaxační profilaci studených HR pěn u matrace Serena. Specialitou je matrace Queen s patentovanou technologií značky Tropico – nastavitelnou tuhostí pomocí HR válečků po obou stranách, které může uživatel libovolně kombinovat. Matrace má zároveň příčný masážní profil, který skvěle spolupracuje i s motorovými rošty.


-         Queen         Serena          Blizzard         Single

TEENAGE - Cool face, cool sleep. Matrace z nejkvalitnějších materiálů, které vynikají svojí vzdušností, odolností, skvělými ortopedickými vlastnostmi a snadnou údržbou. Matrace, které rostou s Vaším děckem. Navrhnuty pro dorost (od dětí, které již odrostly dětské postýlce až po výrostky vysokoškolského věku). Na první pohled upoutají cool potahem, který má barevné motivy zaměřené na mládež (lebky – cyklo – skate – music). Samozřejmostí je vysoká prodyšnost potahu a absorpce vodních par. Oba díly potahu jsou prošity klimatizační vrstvou dutého vlákna s textilním podšitím pro snadnou manipulaci a údržbu. Vaše dítě bude s touto matrací cool borec se zdravými zády.


-         Xena Trio         Šárka Top         Amálka

CHATA & CHALUPA - že na chatu stačí stará matrace po babičce? Nevěřte tomu! Ačkoli Vás na chalupě zajisté čekají nějaké ty práce, jezdíte si tam přece především odpočinout a načerpat síly! Vážně pochybujeme o tom, že z letité matrace (ač při občasném spaní) se z víkendového pobytu vrátíte odpočatí a svěží. Takže ať už o víkendu na svém venkovském sídle tvrdě pracujete či jen odpočíváte, potřebujete se dobře vyspat. Pro chataře i chalupáře jsme tedy připravili cenově dostupné kvalitní a prodyšné matrace, na kterých si odpočinete!


-         Trója Extra         Denisa Plus         Karina Super         Sonet

EXTRA TVRDÉ & NOSNÉ - kategorie matrací Tropico Extra tvrdé & extra nosné byla navržena s ohledem na potřeby jedinců, kteří mají rádi velmi tvrdé spaní. V této kategorii jsou zastoupeny jak matrace s vysoce komfortní línou pěnou (Muun), tak i matrace s kokosovými deskami (Bio Matylda) a také matrace pružinové (Sandra Extra). Všechny z nich mají vyšší až vysokou tvrdost a navíc také vysokou nosnost. Máte rádi tvrdé spaní? Vážíte nějaké to kilo navíc? Pro Tropico žádný extrém!


-         Muun         Sandra Extra          Bio Matylda